Ekim 23, 2020

2019 biterken yeni yıldan beklentim neler?

Evet, 2019 yılının son günü olan 31.12.2019 günündeyiz. Sizler için 2019 yılı nasıl geçti bilmem çok güç olsa da acısı ile tatlısı ile bir yılı daha geri de bırakıyoruz.

Geçtiğimiz hafta işten izin alarak yıl başı tatili ile birleştirerek, eşimle birlikte ufak bir tatile çıktı. İstanbul’un kalabalığından, trafiğinden, gürültüsünden vb. birçok neden sayabilirim tabi ki hepsinden uzaklaşmak çok iyi geldi. İstanbul dışında yaşayan ablamlardayız. Büyük metropolün vermiş olduğu o ağırlık omuzlarımdan kalkmış ve muhteşem geçen 2019 son günleri diyebilirim. Ev halkı yatmış olsa da ben ayakta ve bu yazıyı yazıyorum. Saat şu an 02:20 ben PC başında 2019’u değerlendirmek istedim.

Kendime soruyorum 2019 benim için nasıl bir yıldı?

Ne yalan söyleyeyim. Ben 2019 yılını hiç sevemedim. Sevinçlerim olduğu kadar, hüzünlerim ve mutsuzluklarım da oldu. Ama her zaman bardağın dolu tarafından bakan bir yapım olduğu için mutsuzluk ve hüzünlere hiç fırsat vermedim. Her zaman pozitif olmaya özen gösteren bir yapım var. Bu benim için iyi bir şey mi kötü bir şey mi onu da bilmiyorum.
Yaşadıklarımı tek tek yazamayacağım elbette. Fakat şunu iyi biliyorum; ne yaşarsak yaşayalım her zaman kendimiz ve ailemiz için en güzelini dilemek, her zaman kazandırıyor insana. Allah, önce sağlık versin diyorum her zaman. Sağlık gerçekten her şeyin başında geliyor. Sağlık olmadığı sürece; milyon dolarlarınız da olsa gerçekten bir anlamı yok. İyi bir işim, dünyalar tatlısı bir eşim, mutlu bir evliliğim ve en önemlisi huzurum yerinde. İnsan daha ne isteyebilir ki? Ailelerimiz çok şükür iyi. Sağlıkları sıhhatleri yerinde. Yıllar geçip gidiyor farkında olmasak ta. Para her zaman kazanılabilen benim için amaçtan ziyade bir araç diyebilirim. Allah gönlümüze göre versin diyorum sadece.
2019’un bana öğrettiği; insanların göründüğü gibi olmadığı, çıkar amaçlarının fazlası ile yaşandığı, birbirimize karşı saygıyı yitirdiğimiz toplumca hoşgörüden uzak, teknolojinin ağına düşmüş insanların çoğaldığı iyi insanların tükendiği ve içi kötülük dolu insan müsveddelerinin bir hayli fazlalaştığı bir yıl gibi geldi. Çünkü bu yıl o kadar çok görüp geçirdiğim ve yaşayarak öğrendiğim olaylar oldu ki, tecrübe edindiğim yaşanmışlıklar olarak nitelendirebileceğim zamanın çemberinden geçtim diyebilirim. Bu yılı kendimce “kötünün 50 tonu” olarak isimlendiriyorum. Umarım, hepsi 2019 yılında kalır. 2020 ümit ediyorum ki çok çok keyif alabileceğim muhteşem bir yıl olur benim için.

2020’de en çok ne istiyorum?

Bu yıl en çok ne istiyorum diye kendime sordum. En güzel cevabı alıyorum her defasında. Maddi olarak hiçbir beklendim yok Allah’a şükür eşimle birlikte çalışıyoruz ve kendi ayaklarımız üstünde duran bireyleriz. Maddiyat önemli tabi ki ama en çok istediğim “baba” olmak diyebilirim 😊 Evimize neşe katacak, bizlere dünyaları verecek ve bizi tam bir aile yapacak bir evlat fena olmaz değil mi? Bu duyguyu tatmak benim için çok istediğim bir şey. Artık buna fazlası ile hazırım. 2020 yılından en çok bunu istiyorum. Sağlıklı olsun da ister kız ister erkek inanın hiç fark etmez. Sonrası teferruat olsa da, Allah gönlümüze göre versin, hayırlısı ne ise her zaman karşımıza onu çıkarsın.

Ben iyiliğin ve maneviyatın kazanacağı bir yıl geçirmek istiyorum. Umarım, 2020 çok güzel geçecek, bunu hissedebiliyorum. İş ve özel yaşamım da her şeyin en güzeli ve bereketli bir yıl diliyorum kendime.

Umarım, bu yazımı okuyan sizlerde kendiniz için en güzelini istersiniz. Toplum olarak refaha, sağduyulu saygılı insanlar olmaya ihtiyacımız olan şu günlerde iyilikten zarar gelmeyeceğini öğrenmiş oluruz.

Sevgi ve Saygılarımla.

Mutlu Yıllar.

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir