Ekim 22, 2020

Airpods alınır mı?

Airpods, apple’in son yıllarda piyasaya sunmuş olduğu harika bir icat diyebilirim. Şöyle ki uzun süre şarj kapasitesi ile müzik dinlemek, konuşmak ve bekleme süresi ile gerçekten teknolojinin bir nimeti.

Karmaşık kablolardan, acil kulaklık lazım olduğunda düğümleri çözmelerden, kopan kulaklık kablosundan vb. kurtulalı yaklaşık iki yıl oldu. Çok teknolojik yaşayan biri olarak, rahatıma ve kullanım kolaylığı benim için çok önemli. Bir ürün satın almadan özelliklerini, ürün hakkındaki yorumları, deli gibi okur araştırır en son fiyat araştırması yaparak güvenilir bir siteden veya tekno marketlerden temin eden biriyim.

Airpods’u kullanmaya başladığım ilk günlerde “acaba kulaklarımdan düşer mi? ” gibi  sorular aklımda dolanırken; sürecin bu şekilde olmadığını yaşayarak gördüm. Hem hafif, hem de kullanım kolaylığı ile inanın bir süre sonra kulaklarınız da yokmuş gibi bir his veriyor.

Şarj süresine değinirsek eğer, ilk olarak hem kulaklıkların hem de airpods kutusunun ayrı ayrı şarj olduğu bilgisini vereyim. Şarj kutusu dolduğunda kulaklıklarında ayrı ayrı şarj olabildiğini söyleyeyim. Kulaklıkları kullandınız ve tekrar kutucuğa koyduğunuz da şarj olmaya başlıyor. Ben gün içerisinde müzik dinliyorum, aramalar yapıyorum, videolar izliyorum. Genel de 1 haftaya yakın şarjı tam anlamıyla bitirmiş oluyorum. Hem kulaklıkların hem de kutucuğun tamamının şarj bitmesinden bahsetmekteyim. Normal şartlarda asla şarjsız kalmıyorsunuz.

Ses düzeyini şöyle anlatabilirim sanırım. Son ses açtığımda dışarıdan herhangi bir ses duymuyorum. Belirli bir kısımda elbet sesleri duyuyorum fakat ayarlıyorum sonuç olarak. Beni tatmin eden bir ses düzeyi var.

Kulaklıklarımın temizliğini ise belirli zamanlarda bir kulak çubuğu ve kürdan ile temizliyorum. Islak mendille temizledikten sonra ilk günkü gibi oluyor. Temiz kullandığınız sürece gerçekten hayat kurtarıyor.

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir