Ekim 23, 2020
apple watch

Apple Watch alınır mı?

Milenyum çağına girdiğimiz 2000 yılı itibariyle hem Türkiye de hem Avrupa da teknolojiye karşı çok büyük yatırımlar yapılmakta. 2000 yılı demişken sanki dünmüş gibi geliyor. 1 ay sonra 2020 yılına gireceğiz! Düşünün tam 20 yıl geçmiş dile kolay 😊

Kendi kullanmış olduğum Apple Watch 3 serisi ile ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Apple Watch 3 diyorum fakat, Apple Watch 5 serisi geçtiğimiz günlerde tüm dünyada satışa sunuldu.

Apple Watch 3’ü almak tamamen toplu taşıma araçlarında telefonu çıkarmadan tüm işlerimi halletmek amacıyla almıştım. Sonrasında çalıştığım firmada telefon kullanımın mesai saatleri içinde kullanımının kısıtlanmasıyla benim için büyük bir nimet olduğunu söyleyebilirim.

Çünkü, telefonuma gelen tüm bildirimleri görebiliyorum. Mesajlarım, aramalar, WhatsApp mesajları siz ne isterseniz o hallediyor 😊 Çok güzel değil mi? Artık öyle bir hal alıyor ki sizin ayrılmaz bir parçanız oluveriyor bir anda. Telefondan çok daha bağımlılık yapıyor.

Hem şık bir tasarıma sahip olması ve güçlü bir pil yapısı ile ben ortalama tek şarj ile 3 gün kullanabiliyorum. Şarjının hızlı bir şekilde dolumu da çok büyük bir avantaj. Saatin şarjı bitse bile yan düğmeye bastığımız da şarjı olmamasına rağmen saati gösteriyor olması harika bir olay.

Gün içerisindeki attığım adımları sayması kalp ritmi ve bu seçenekleri sizin değiştirebilmeniz de çok güzel. Hedef belirliyorsunuz, o size kaç kalori yaktığınızı ve günlük hedefinize ulaşma miktarını bile gösteriyor. Arasına derin nefes eksersizleri yapmanızı bile öneriyor 😊

Eminim sizler de okumuş veya duymuş olabilirsiniz. Yurtdışında birçok kişinin hayatta kalmasını sağladı. Kalp ritminde bozukluk varsa ve aşırı derece de ritim artışı olduğunda sizi uyarıyor. Antrenman yapan her spor dalından olan kişilerin çok daha tercih etme nedeni çok iyi analiz ve sonuçları iyi derece de size sunması. Spor ile pek ilgilenmediğim için pek ayrıntı veremeyeceğim 😊

Benim için önemli olan gelen mailleri takip etme ve gelen çağrıları görebilmem ve mesajlarımı okuyabilmem. Henüz, mesajlara cevap yazamıyorsunuz fakat siri ile mesajlara sesli olarak komut verip yazdırabiliyorsunuz. Veya gelen bir çağrıyı telefondan değil saat üzerinden cevaplayıp konuşabiliyorsunuz. Tabi ki bu sessiz bir ortam da daha olanaklı. Toplu taşıma vs. kullanıyorsanız pek gürültüden duymuyorsunuz.

Genel olarak bu şekilde bir kullanıcı deneyimim var diyebilirim. Canım sıkıldığında saatin kordonlarını değiştirebiliyorum. Geçen yıl Aliexpress’ten 5 6 adet renkli kordonlar almıştım. Çok ucuza aldığım kordonlar o kadar kaliteli geldi ki sanki Apple mağazasından almışçasına güzel bir dokuya sahip ve kullanışlı. Saati korumak için farklı bir aparat kullanmıyorum. Ama daha güvenli bir kullanım için piyasa da oldukça aksesuarını bulabilirsiniz.

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir