Ekim 22, 2020
evde kahve yapımı

Evde Hazırlanabilen Soğuk Kahve Tarifleri

Kahve severler için sıcak havalarda da içilebilecek serinletici ve tok tutucu soğuk kahve tariflerine bayılacaksınız. Evde yapılabilen pratik ve lezzetli soğuk kahveler yaz mevsiminde ihtiyacınız olan o ferahlama hissi için birebir. Şimdi bu ferahlatan lezzet için evde yapılabilen soğuk kahve tariflerine bir göz atalım.

Ev Yapımı Ice Latte

Ev yapımı ice latte yapmak için süte, buza ve Nescafe Gold’a ihtiyacınız var, tercihinize göre filtre kahve de kullanabilirsiniz. Bu tarif için içmenizden yarım saat kadar önce bir çay bardağının yarısı kadar Nescafe Gold-sıcak su karışımını buzdolabına koymuş olmanız gerekiyor. Nescafe Gold taneciklerinin çözünebilmesi için önce sıcak su ile karıştırıyoruz sonra bu karışımı buzdolabında iyice soğutuyoruz. Karışımımız soğuduktan sonra büyük bir bardağa sütümüzü ve isteğe göre buzlarımızı koyuyoruz, üstüne karışımımızı döküyoruz. Böylece çok ferah ve her damak tadına uygun bir ev yapımı ice latte elde ediyoruz. Afiyet olsun!

Not: Eğer aromalı (vanilya, karamel, fındık) filtre kahve kullanırsanız aromalı ice latte yapmış olursunuz. Böylece çeşit çeşit kahveler yapabilirsiniz.

Ev Yapımı Iced Americano

Ev yapımı iced americano yapmak için suya, Nescafe Gold’a veya filtre kahveye ve buza ihtiyacımız var. Yine kahvemizi yarım fincan sıcak suda çözdürüp buzlukta soğumaya bırakıyoruz. Tamamen soğuduğu zaman bardağımıza alıyoruz, bu sefer üstüne soğuk su ve bolca buz ekliyoruz. Dilerseniz kahvenizi buz kalıplarına döküp buz haline getirdikten sonra üstüne sıcak kahve ve bolca buz ekleyerek de yapabilirsiniz ama dilediğiniz kadar soğuk olmayabilir. Yine de ilk yöntemden daha yoğun kahve aromalı bir iced americano elde edersiniz. Afiyet olsun!

Ev Yapımı Frappe

Ev yapımı frappe yapmak için yine yarım fincan sıcak suda Nescafe Gold’u çözdürüyoruz. İyice karıştırdıktan sonra bolca buz ve süt ile beraber mikserde güzelce karıştırıyoruz. Böylece soğuk ve krema kıvamında bir karışım elde ediyoruz. Sonrasında bu karışımı bardağımıza boşaltıyoruz ve ev yapımı frappe tarifimiz böylece hazır oluyor. Dilerseniz kahvenizin üzerine dondurma da ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun!

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir