Ekim 23, 2020

#EvdeKal kendini dinle!

Ah nerden başlasam neler anlatsam bilemiyorum. Tüm dünyayı ve ülkemizi sarmış olan bu illet virüs sebebi ile evlerimizde vakit geçiriyoruz. Paranoyak olduk çıktık resmen. Oturduğum yerde aklıma geldikçe ellerimi yıkıyorum. Kolonya ve dezenfektan kullanıyorum. Dışarı ile bir temasım yok psikolojim bozulmak üzere. Deli gibi virüs kaptım kafasıyla yaşıyorum evin içinde 🙂 Ellerim renk attı resmen veya bana öyle geliyor anlam veremedim.

Sabah kalkıyorum kahvaltı yaptıktan sonra bir kahve koyup, bilgisayarımı açıp dalıyorum internet ortamına. Takip ettiğim blogları geziyorum kimler neler yapmış yeni blog keşifleri yapıyorum ve hoşuma giden yazılara yorum gönderiyorum. En çok vakit geçirmeyi sevdiğim, R1o’a bakıyorum neler var neler yok. Kimler ne yapıyor manyak gibi profilleri geziyorum.

Sıkılınca bu sefer, telefonumu alıyorum. Sosyal medyayı alt üst ediyorum resmen. Twitter, instagram derken kendimi kaybediyorum. Bazen salak salak güldüğüm oluyor komik bir şeyler görünce. Bu şekilde avutuyorum kendimi 🙂 Televizyon kanallarına bakıyorum pek bir şeyler yok gibi varsa da ilgimi çekmiyor. Netflix açıyorum zaman geçiyor en azından.

Daha önce indirimden aldığım kitaplar var daha yüzünü bile açmadığım. Kitap okumak istiyorum ama pek içimden gelmiyor. Şuan okuduğum bir kitap var aslında ama ona bile dokunmuyorum. Nedense bu dönem okumaya pek fırsatım değil de hevesim yok gibi.

Ben evdeyim günüm bu döngü de geçiyor. Eşim çalışıyor ben evde pinekliyorum resmen. Can sıkıntısından evi temizliyorum bulaşık makinasını doldur boşalt yapıyorum. Ev erkeği oldum çıktım 1 hafta da en azından o çalışıp yoruluyor ben de az buçuk destek oluyorum. Ev de Bir şeyler eksik mi bakıyorum eşimle görüşüyorum markete gideceğim istediğin bir şey var mı bunlar eksik gibi geliyor falan derken markette olmadık şeyler almaya başladım resmen. Markette gezerken elimde üzüm sirkesi vardı bir ara. Bunu neden alıyorum dedim ama aldım lazım olur mantığı ile. Canım sıkıldığında balkona çıkıyorum, yakıyorum bir sigara kahve ile bakıyorum ortalığa. Bırakamadım gitti şu sigarayı sağlıklı olmasa da içiyoruz aman diyeyim uzak durun. Bırakmak bir türlü nasip olmadı ama ne kadar uğraştım oda tartışılır. İnsanlara bakıyorum, bu koranalı mı değil mi kedi köpeğe laf atıyorum arada. Ruh sağlığım sadece benim mi böyle yoksa geneli böylemi çok merak ediyorum açıkçası.

Öyle böyle akşam ediyorum anlayacağınız. Umarım her şey çok güzel olur bu günleri de toplumca bir an önce atlatırız normal hayatımıza düzenimize çok kısa süre de dönmüş oluruz. Yazımı okuyan olursa yorum yaparsanız çok sevinirim biraz da konuşmaya ihtiyacım var gibi 🙂

Sevgi ve sağlıkla kalın. Ellerinizi yıkamayı ihmal etmeyin 🙂

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

8 Yorum

 1. AvatarZahit Cevapla

  Corona bir nevi tüm Dünya’yı tatile çıkardı diyebiliriz. #EvdeKal diyerek destek olduğun için senide tebrik ederim sayın yazar. Bir içerik önerisinde bulunmak istiyorum. Evde Kalınca izlenebilecek güzel film listesi yaparsanız bizde nasiplensek 🙂

  1. yerliyazaryerliyazar Yazar Cevapla

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Maalesef dediğiniz gibi evdeyiz 🙂 Evet, bir sonraki blogum bununla ilgili olacak araştırma içerisindeyim bir kaç güne yazımı yayınlamış olurum takipte kalın 🙂

  1. yerliyazaryerliyazar Yazar Cevapla

   Tekrar hayırlı olsun o halde 🙂 Bu günler de bol boş vaktimiz var zorunlu olarak. İnsan ne yapacağını şaşırıyor. Bir an önce bitse de normal hayatlarımıza dönsek. O kadar küçük şeyleri takıyormuşuz bu hayatta onu öğrendik sayesinde. Zararı olsa da yararlı yanları da oldu bize. Mutlaka ziyaret edeceğim sitenizi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir