Kasım 29, 2020

Haluk Bilginer’in Emmy Alması

Geçtiğimiz günlerde göğsümüzü kabartan bir haber aldık. Dizi ve filmleri ile milyonları ekrana kilitleyen Haluk Bilginer Uluslararası Emmy ödülünü ülkemize kazandırdı. Bilen bilir, bu ödülün tarihi ta 2. Dünya savaşına kadar dayanıyor. Bugüne kadar sayısız aktöre verilen bu ödül ilk kez, Haluk Bilginer sayesinde ülkemize geldi. E bize de bununla övünmek kaldı. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü almaya hak kazanan Bilginer, gerek duruşu, gerekse oyunculuğu ile bir kez daha gönüllerinize taht kurmayı başardı. Kimi gerekeni yapıp bu durumla gurur duyarken, kimi de beklediği provokasyon fırsatını devreye soktu. 

Şahsiyet Dizisindeki Rolü Ödül Aldı

Haluk Bilginer Şahsiyet Dizisindeki Agah Beyoğlu rolündeki üstün performansı sayesinde Emmy ödülünü almaya hak kazandı. Üstelik alçak gönüllülüğü sayesinde hepimizin kalbini kazanan bir açıklamaya da yer verdi. Bilginer, ödülün ülke çapında uyandırdığı ilgi ve gururun, ödülün kendisinden çok daha kıymetli olduğunu söyledi. Bu açıklaması ile de gerçek bir oyuncuda bulunması gereken erdemi bizlere göstermiş oldu.

Haluk Bilginer Emmy ödülü aldıktan hemen sonra sosyal medyada pek çok paylaşım yapıldı. Çoğu gurur verici ve gülümseten paylaşımlar. Ancak bazı hazımsız provokatörler devreye bu ödülün sahte olmasına yönelik açıklamalarıyla girdi. Elbette bunlara pabuç bırakmamak yine bize düştü. Bizim için Haluk Bilginer gibi bir oyuncunun ödül almasına bile gerek yok. O zaten Türk milletinin kalbine taht kurmuş bir oyuncu.

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir