Ekim 23, 2020

Hangi cep telefonunu kullanıyorsunuz?

Cep telefonu kullanmak geçmiş yıllarda lüks olarak nitelendirilirdi. Ericsson, Alcatel, Motorola, Nokia gibi kısıtlı firmaların olduğu Pazar payı günümüzde milyonlarca üretici haline geldi. Markalar, eski popülerliğini yitirse de hala ayakta kalma çabası vermekte. Eminim bu saydığım firmalardan en az birine ait tuşlu telefonlardan kullananlar vardı.

Son yıllara göre değerlendirirsek, en popüler Android ve İOS olarak ikiye ayırarak; milyonlarca marka verebilirim. Android cihazlarda kullanmış olsam da ben bir iphone kullanıcısıyım. İlk çıktığı yıldan itibaren, çıkarmış olduğu çeşitli cihazların birçoğunu kullanmak nasip oldu.

İphone 7 Plus 128 GB kullanırken, çıkarılan çentik dediğimiz olay beni benden aldı diye bilirim. Android cihazlarda başlayan bu serüven iphone X ile birleşmişken, benim bu tarz bir cihaza bağlanmam olanaksızdı. İphone X almayı düşünürken, üretiminin durdurulduğunu öğrendiğimde üzülmüştüm. Tasarım olarak çok hoşuma gitse de okuduğum ve araştırmalarıma göre yer yer toplatıldığını bile sosyal medya mecralarında okudum. Şu an ne kullanıyorsun diye sorarsanız İphone XS Max 256 GB bir cihazım var. Cep telefonu demek artık eski usulde kaldığından bir cep bilgisayarı desek daha iyi olur diye düşünüyorum.

XS Max ile karşılaştığım da bu benim olmalı dedim. Resmen âşık olmuştum diye bilirim. Özellikleri, kullanım bakımından kolaylığı, kamerası vs. benim için en önemlisi çentik olayı idi. Çok severek kullanmaktayım. İphone XR, İphone XS hepsini incelesem de XS Max daha cazip gelmişti. Fiyat bakımından vergiler vs Türkiye piyasasında çok uçuk fiyatlarda satışta olsa da bir iphone tutkunu için fiyat her zaman ikinci planda diye bilirim. Baktığınız da tüm iphone modelleri ile aynı işi görür mü? Evet, görür tabii ki. Her bütçeye uygun modeller bulunmakta biliyorsunuz. Geçmiş yıllar da iphone bir lüks diye nitelendirilirken şimdi 2 yaşında çocukların elinde bile görüyoruz.

Elbette, renkler ve zevkler tartışılmaz. Android cihaz tutkunu insanlar da ios kullanıcıları kadar fazlasıyla var. Android kullanan biri iphone beğenmiyor, iphone kullanan biri de Android cihazları beğenmiyor. Kendi aralarındaki model ayrımı bile bir çığ gibi büyümekte.

Velhasıl, biz tüketiciler istediğimiz sürece bu çılgınlık devam edecek. Biz tükettikçe gelişen teknoloji ile her gün yeni markalar ve cihazlar hayatımıza girecek.

Sizler hangi cep telefonunu kullanıyorsunuz ve neden?

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

10 Yorum

  1. AvatarBurak Cevapla

    Xiamo 8 note promo kullanıyorum hem telefon hızlı hem işlevi olarak çok güzel güncelleme olayları güzel kamerası guzel çekiyor.

  2. AvatarCem Cevapla

    Berke bey gayet kaliteli bir telefon prosundan daha iyi ve ucuz lütfen garantisiz dolandırılmış gibi laflar etmeyelim alanlara mani olmayalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir