Kasım 29, 2020

Kalbimiz Elazığ için çarpıyor!

1999 depremini yaşamış biri olarak, 24.01.2020 saat 20:55’te Elazığ merkezli deprem yaşanması beni derinden etkiledi. Sosyal medyayı pek takip etmedim bu süreçte, genel de TV’den takip etmeyi tercih ettim. Doğal afetlerde çünkü kimin ne yazdığı ne paylaştığı ve bilgi kirliliği çok fazla olmakta.

Enkaz altında kalan canları gördükçe içim parçalandı diyebilirim. İnsanların cansız bedenleri çıktıkça kahroldum diyebilirim. Bunun dışında tabi ki enkaz altından canlı çıkan insanları da gördükçe gerçekten çok sevindim diyebilirim. Elazığ da yürütülen afet koordinasyonunu tüm kalbimle destekliyorum. Devlet ve Türk Milletinin yardım seferberliği çok büyük. 1999 yılında yaşanan deprem de belki bu kadar imkanlar yoktu belki çok daha fazla canlı insana ulaşılması imkanları olmamıştı bilemiyorum. Ama bugünlerde inanılmaz bir yardım ekiplerimizin olduğu beni çok gururlandırdı.

AFAD başta olmak üzere tüm ekiplere ve yardıma koşan tüm Türk Milletine, Türk Vatandaşı olarak teşekkürü bir borç bilirim kendimce. Vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabır dilerken, yaralı olarak kurtulan tüm vatandaşlarımıza da yürekten geçmiş olsun ve acil şifalar diliyorum.

Yaklaşık 4 saattir TV8’de Acun Ilıcalı’nın sunumu ile yardım kampanyasını izliyorum. O kadar duygulandım ki kelimeler ile ifade edemiyorum. SMS kampanyası o kadar büyük rakamlara ulaştı ki inanılmaz mutlu etti beni. İş adamlarının ve imkanları doğrultusunda bağışta bulunan bu kadar insanın yardımcı olması inanılmaz bir duygu. Şuan bu yazıyı yazarken rakam genel olarak 49 milyon TL toplanmış durumda.

İnanılmaz bir rakam ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması da çok önemli. Acun Ilıcalı’yı bu davranışından dolayı tebrik ediyorum. İnşallah bu şekilde tekrar bir afet yaşamayız.

Hatırlatma: DEPREM yazarak 1866’ya mesaj göndererek en azından 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir