Kasım 29, 2020

Macbook hayatıma hoşgeldin

Windows tabanlı bilgisayarlar oldum olası hayatımın bir parçası oldu. Yeni aldığınızda canavar gibi olan bilgisayarınız yıllar geçtikçe bir at arabasına dönüşüyor. Bunu kimse inkâr edemez sanıyorum. Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor yavaş bilgisayarınızı hızlandırmak için ram yükselt, SSD kullan vs vs çok fazla maddi açıdan zorlar duruma geliyorsunuz.

Apple delisi olarak bendeniz buna bir son vererek, Macbook satın aldım. Bu zamana kadar bilgisayar kullanmıyormuşum sanırım 🙂 Evet, çok değişik bir duygu diyebilirim. İlk bir hafta ne nerde? Bu nasıl yapılıyor diye geçiyor. Alıştıkça aşık oluyorsunuz adeta. Kuş kadar hafif ve inanılmaz stabil çalışan sisteme sahipler. Bunca yıl neyi bekledim diyorum kendime.

İnternet üzerinde gezinmeyi ara sıra grafik tasarımları yapmayı ve blog yazılarıma çok fazla vakit ayırıyorum. Youtube girme gibi bir seçenek her zaman aklımda var. Video editleme gibi olaylara henüz bakma fırsatım olmadı fakat, şu hali ile beni benden alıyor canım Macbook’um 🙂 Windows bilgisayarımı bir köşeye bıraktım bazen macbook’un yetersiz olduğu durumlarda elbet kullanıyorum. Bazı uygulamalar ücretli tabi ki. Photoshop, Office programları gibi. Bunlarında çözümünü bulabiliyorsunuz elbette. Office 365 kullanıyordum sorunsuz bir şekilde kurulumunu yaptım. Photoshop için alternatif arayışım var şuan vakit bulup henüz bakamadım.

Beni en çok mutlu eden ise uzun pil süresi. Sabah şarj ettiğimde gece yarılarına kadar deli gibi harcadığım zamanda bile bitmek, tükenmek bilmeyen bir pil yeteneğine sahip. Kablo esaretinden kurtuldum resmen diyebilirim.

Apple store üzerinden programları indirebilir ve kullanabilirsiniz. Tabi windows’taki gibi herşeyi indirmek biraz güç fakat, MacOS için sürümleri olan eski alışkanlıklara sahip programlarımı kurdum. Bazıları için ise alternatifleri araştırıyorum. Buldukça kurulumlarını yapıyorum.

Genel anlamda, tamamıyla internet ve dizi izleme, blog yazarlığı yapıyorsanız, içerik üreticisi iseniz mutlaka Macbook tavsiye ediyorum.

Adamlar yapmış, bize de keyfini çıkarmak düşüyor.

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

4 Yorum

   1. AvatarMacSever Cevapla

    Hocam siteniz gerçekten hoşuma gitti, gerek teması ile gerekse hızı ile mükemmel takip edeceğim gibi görünüyor. Macbook Air 2018 mi aldınız? Bende macbook air kullanıyorum ancak ramdan dolayı sıkıntı yaşıyorum sanırım. 8 gb ram’i dolduruyorum 🙂

    1. yerliyazaryerliyazar Yazar Cevapla

     Öncelikle, çok teşekkür ederim iyi temennileriniz için mutlu oldum çok takipte kalın tabi ki 🙂 Bayağı aktif kullanıyorsunuz anlaşılan ben çok keyif alıyorum açıkçası 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir