Kasım 29, 2020

Recep İvedik 6 izlediniz mi?

İlk eleştiri bloğumun Recep İvedik 6 sinema filmi olacağı aklımın ucuna bile gelmezdi. Bugün ne yazsam? diye düşünürken hafta sonu izlediğim Recep İvedik 6 sinema filmi aklıma geldi. Şahan Gökbakar‘ın merakla beklenen serisi bir çok kesimi 2’ye böldü gibi duruyor.

Kimi kesim, çok güldük eğlendik derken, bir diğer kesim ise diğer seriler ile bağdaşmadığını düşünüyor. Ben hangi kesimdenim sorusunu kendime yönelttiğim de ben de diğer ilk 5 serideki gibi gülmekten kırıp geçirmediği kanısındayım.

Geçmiş yıllarda Recep İvedik vizyona girdi dediklerinde ilk gün koşa koşa sinemaya gittiğim günler aklıma geldi. Yine aynı hevesle gittiğim film pek içime sinmedi. Espriler olsun, oyuncu kadrosunun azlığı ve “tavşan kaç pır pır pır” edası ile Nurullah ile devam eden serüven Afrikalı bir kabilenin ortasında ara ara güldürüen bir film izledim.

Recep İvedik’ten beklentim bu değildi tabi ki. Ama her ne olursa olsun gelmiş geçmiş en iyi komedi filmi olduğunu ben de destekliyorum. O yüzden düşündüklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Twitter ve diğer sosyal mecralardaki eleştirileri inceledim. İnsanlar da bazen çok acımazsız olabiliyor. Gereksiz çok fazla kötü eleştiri var. O karar tüh kaka diyeceğimiz bir film değil tabii.

Renkler ve zevkler tartışılmaz. Benim için çok kötü bir film değildi belki de ben beklentimi çok yüksek tuttum. Bilemiyorum, yine de hafta sonunu sinema da geçirmek isteyen herkesin gitmesini isterim.

Son olarak Recep İvedik 7 filminin çekileceğini duydum. Orada da Recep’i Uzakdoğu’ya göndermeyi düşünüyorlarmış. Bakalım serüven nasıl ilerleyecek.

Fragmanı izlemeyenler için aşağıya bırakıyorum.

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir