Kasım 29, 2020

Son dakika bilgisi verildi Hantavirüs!

Tüm dünya corona virüsü ile uğraşırken, yine tahmin edebileceğiniz gibi Çin’den yeni bir virüs haberi geldi. Adına Hantavirüs deniliyor. Yunnan’dan otobüsle dönen bir yolcu hayatını kaybetmiş.Kişiye yapılan testte Hantavirüs pozitif çıkmış.

Hantavirüs nedir?

Genel olarak kemirgen hayvanlardan daha çok farelerden bulaşan ve ani böbrek yetmezliğine veya kalp için sorun yaratan virüs ölüme sebebiyet veriyor.

Bu virüs insandan insana bulaşan bir mikrop değilmiş. Bu bilgi biraz bizi rahatlatabilir. Zaten Coronavirüs’ten sebep evlerimizdeyiz bir virüsü daha kaldırmaz psikolojimiz.

2020 yılı felaketlerle ilerliyor!

2020 yılı ilk dakikaları itibariyle hem dünya ya hem de ülkemize yaramadı. Depremler, yangınlar, sel felaketleri derken değişik senaryolar çizilmeye başlandı. Dünyanın sonu mu geldi? Kıyamet mi kopacak? gibi. İnsan düşünmüyor değil, gerçekten de böyle mi olacak? 2019 yılına lanet okurken ona hasret kaldık bu sebeplerle.

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir