Ekim 23, 2020
Survivor

Yunus Emre kendine gel aslan parçası!

Survivor bu son bölüm şok edici gelişmeler ile ekranlara geldi. İletişim ödülünü gönüllülerin almasını herkes gibi benide sevindirdi. Ünlüler takımı ile çekişmeli gitmesi daha bir heyecan verici oluyor. Bu son coranavirüsü furyasından bir nebze olsa da uzaklaşmak çok iyi geldi.

Bu akşam yayınlanan bölümde iletişim ödülü öncesindeki Evrim ve Yunus Emre arasındaki tartışma çok gereksiz bir ayrını idi. Çünkü Yunus Emre ada da yokken, iletişim ödülü için kendilerini parçalarcasına gayret gösteren gönüllüler takımı hüsrana uğramıştı. Herkesin modu düşük yine istediklerini alamamışlardı. Cemal Can zaten kendini iyice yalnız hissedip kendi kabuğuna çekilmişti. Evrim de çok hırslı bir kadın. Tuttuğunu koparır cinsten. Eğer izlediyseniz zaten bana hak veriyor olmanız gerekiyor. Geçmiş iletişim ödüllerinde hep kendini ön plana attı ama maalesef başarısız oldular. Yunus Emre’nin çıkışı her ne kadar gereksiz olsa da adadaki son gelişmelerden haberdar olmayışına yorumluyorum. Fakat, adaya geldiğinden beri her şeye bir kulp bulması dikkatten kaçmadı. İnsanlar sus dese bir türlü konuş dese bir türlü hep bir cevap verme çabasında. Dolayısıyla diğer yarışmacılarında “sen daha dün geldin” söylemlerinde haksız olmadıklarını gösteriyor.

İletişim ödülünü haketmişlerdi ve kazandılar bu çok iyi oldu herkes için. Özellikle Cemal Can için tam anlamıyla “u” dönüşü sayabiliriz. Kendi değimiyle “mental” olarak yıprattı kendisini yoksa ki gayet iyi bir yarışmacı ve finale kadar gidebilecek bir potansiyeli var. Ben izlerken gayet keyif alıyorum. SMS’te ise ikinci isim olarak çıkması zaten beklediğimiz bir sonuçtu. Acun Ilıcalı’nın da bahsettiği gibi Danla Bilic Faktörü var olmasa Cemal Can zaten kendini ispatlayan bir yarışmacı.

Asıl sorulması gereken Yunus Emre’nin 3. olarak SMS’te adının çıkmasıydı. Yarışmacıların şok geçirmeleri çok  beklemedikleri bir yerden gol yemelerine sebep oldu. Ünlüler takımının adlandırdığı “çarşı karıştı” söylemi tam anlamıyla gerçekten bu bölüme iz bıraktı. Bana göre çok güzel bir bölümdü. Yunus Emre antipatik davranışlarını bir an önce bırakırsa iyi olur. Zirveye oynamaya çalışırken kendini evinde bulabilir bu gidişle. İzleyip göreceğiz ilerleyen günler de.

Elenen isim ise Tayfun oldu. Çok erken gittiğini düşünüyorum. Kapasitesi vardı ama sonuç bakımından elenmek durumunda kaldı bu şekilde bir tablo çıkmasından dolayı. Hakkında hayırlısı diyelim.

yerliyazar

Teknolojiyle harmanlanmış bir sosyal medya tutkunu. 𝐵𝑙𝑜𝑔𝑔𝑒𝑟 ve Kısmen de olsa bir 𝑊𝑒𝑏 𝐷𝑒𝑣𝑒𝑙𝑜𝑝𝑒𝑟 diye biliriz. Araştırmayı seven, eleştirmekten çekinmeyen, kendi halinde biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir